-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Zbardhen prapaskenat e Prokurorisë

Gjykata-qekiqiProkurorët e ndershëm duhet të luftojnë me mjetet legjitime me ato që i parasheh kodi penal. Por, në fakt po luftohet me mënyra të tjera si bërryla e kurthe. Aq sa nganjëherë dikujt mund t’i ngrihet ndonjë rast pa bazë

Fatkeqësisht, s’ka siqeritet, s’ka llogaridhënie, realiteti tregon se drejtësia në Kosovë nuk është askund.

“Shyqyr që nuk e dinë qytetarët se sa dobët që jemi, se duhet të vijnë të na nxjerrin nga dera dhe për më tepër ne t’i falënderojmë. Ka shumë pengesa për të ecur përpara”, ka thënë një prokuror i PSHK-së./Kosova Sot/.

Më Shumë

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Blero ia fsheh fytyrën të dashurës së re

Këngëtari i njohur, Blero, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e tij private. Artisti nga Mitrovica vitin e kaluar i dha fund...

Lajmet e Fundit