-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Zbulohet shkaku i vdekjes së Big Scarr, familja pretendon se reperi vdiq nga mbidoza aksidentale e drogës

Ndërsa forcat e rendit në Memphis vazhdojnë të hetojnë vdekjen e Big Scarr, një anëtar i familjes ka dalë për të njoftuar se reperi ka vdekur nga një mbidozë droge me pilula me recetë.

Xhaxhai i Memfisit, me origjinë nga Tenesi, Arthur Woods, i tha TMZ se nipi i tij mori mbidozë dhe vdiq ndërsa ishte në shtëpinë e të dashurës së tij.

Big Scarr (emri i plotë Alexander Woods), i cili kishte nënshkruar me kompaninë muzikore Gucci Mane’s 1017 Records, është më i njohur për shumicën e fansave për këngën “SoIcyBoyz”, e cila përfshin Pooh Shiesty, Foogiano dhe Tay Keith, dhe këngën e tij solo “Make A Play”, shkruan DailyMail.

Woods tutje i tha medias se ai nuk e kishte idenë se ku i mori nipi i tij pilulat dhe se ai kishte përjetuar disa situata traumatike në jetën e tij.

Rezulton se Soul Keeper MC, i cili ishte vetëm 22 vjeç, kishte qenë duke luftuar me depresionin, i cili dukej se ishte i acaruar nga vdekja e gjyshes së tij.

Plus, xhaxhai i tij tha se ai gati vdiq pasi u qëllua në vitin 2020 kur plumbi përshkoi shtyllën kurrizore, gjë që rezultoi në një operacion për heqjen e apendiksit.

Për më tepër, reperi pësoi lëndime të rënda nga një përplasje e rëndë me makinë kur u hodh nga xhami i përparmë. Plaga që i mbeti në trupin e tij përfundoi të ishte frymëzimi për emrin e tij artistik, Big Scarr.

The Shaderoom ishte ndër botimet e para që raportoi vdekjen e reperit të enjten (22 dhjetor), gjë që më pas u konfirmua nga reperi dhe pronari i 1017 Records, Gucci Mane.

I lindur më 7 prill 2000, Big Scarr u rrit në komunitetin Magnolia të Memphisit të Jugut.

Ai e filloi karrierën e tij në vitin 2019, me publikimin e këngës “Make A Play”, e cila shpejt fitoi popullaritet në YouTube.

Duke e kuptuar se ai ishte një reper i ri, Gucci Mane përfundoi duke nënshkruar Scarr në kompaninë e tij diskografike në vitin 2020.

Një vit më pas, Scarr publikoi ‘mixtape’-in e tij, “Grim Reaper”, i cili arriti kulmin duke u renditur në vendin e 25-të në Billboard 200, duke shitur 22,000 kopje në javën e tij të parë në prill 2021.

Mikseti përfshinte paraqitje nga reperët Gucci Mane, Pooh Shiesty, Foogiano, Tay Keith, Magjepsëse dhe Baby K.

Në fillim të këtij viti, ai publikoi një edicion luksoz, “Big Grim Reaper: The Return”, që përmbante paraqitje nga Offset, Queez Ruthless dhe Gucci.

Vdekja e Scarr vjen pas vrasjes së dy reperëve të tjerë të Memphis, Young Dolph dhe Snootie Wild. Young Dolph u vra në nëntor 2021 ndërsa ishte në Memphis, ndërsa Snootie Wild u qëllua në shkurt ndërsa ishte në Huston. /Telegrafi/

Më Shumë

Thënie të pavdekshme nga Dritëro Agolli

“Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi ecën nëpër tokë”. “Vetëm gjuha e...

Latifi takon shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë: Rahoveci ka potencial për investime

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë në Prishtinë, Rastislav Kostilnik. Latifi ka falënderuar për...

Lajmet e Fundit