12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Zejnullahu “eliminohet” nga gara për u.d. të rektorit për shkak të botimit të dyshimtë

UP-rektoratiKëshilli Drejtues tani ka zgjeruar listën e kandidatëve të mundshëm të UP-së edhe me tre emra të tjerë, Myzafere Limani, profesoreshë në Fakultetin Teknik, Anton Berishaj, profesor në Fakultetin Filozofik, dhe Qëndrim Gashi, profesor në Fakultetin e Shkencave Matematikore. Kryetarja, Islami, ka thënë se të propozuarit nuk dinë asgjë për këtë ofertë, ajo do t’u bëhet prej tani

Myzafere Limani, profesoreshë në Fakultetin Teknik, Anton Berishaj, profesor në Fakultetin Filozofik, dhe Qëndrim Gashi, profesor në Fakultetin e Shkencave Matematikore, janë tre emrat e rinj që janë propozuar për kandidatë të mundshëm si ushtrues detyre(u.d.) të rektorit të Universitetit të Prishtinës, shkruan Koha Ditore.

Këto propozime janë nxjerrë të mërkurën pasdite, gjatë mbledhjes që ka mbajtur Këshilli Drejtues i UP-së, ku pritej se do të emërohej u.d. i rektorit, pasi që Senati i UP-së veç kishte dërguar dy propozime për këtë post, Abdullah Zejnullahun dhe Naser Zabelin..

Më Shumë

“Hapësirat e përbashkëta” projekti i ri nga Autostrada Biennale

Tashmë është lansuar projekti i ri i Autostrada Biennale titulluar “Hapësirat e Përbashkëta” e cila mbështetet nga Ambasada e Amerikane në Prishtinë në kuadër...

“Hoteli është një shtëpi e dytë”, Dafina Zeqiri vjen plot stil në pozat e reja

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka përmbyllur një sezon verore tejet të suksesshme me angazhime të shumta në koncerte dhe mbrëmje muzikore. Ndërsa, tani ajo...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit