19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Dopingu te Pogba, gjenden shkaqet

Kompania “10X Health Systems”, me qendër në Shtetet e Bashkuara, qëndron pas pozitivitetit të dopingut që preku futbollistin e Juventus-it, Paul Pogba vitin e kaluar.

Sipas asaj që zbuloi “Daily Mail”, në stuhinë që po rrezikon karrierën e francezit janë përfshirë edhe Gary Brecka dhe një mjeke e “10X”, Carrie Carda.

Pogba doli pozitiv për DHEA, një substancë e ndaluar që rrit testosteronin, pas një testi pas ndeshjes së Serie A kundër Udinese-s më 20 gusht.

Pogba u dënua më pas për katër vjet, një dënim i cili, duke marrë parasysh moshën e lojtarit, vë në dyshim të ardhmen e tij në futbollin profesionist.

Mesfushori aktualisht është duke u përgatitur për apelimin e tij në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Dhe pikërisht në këtë drejtim, “Daily Mail” ka zbuluar se klinika amerikane “10X Health Systems” dyshohet se ka furnizuar Pogba-n me pilulat që futbollisti beson se janë përgjegjëse për pozitivitetin e tij në shtator.

Dihet se ka prova fotografike të emrit “10X Health Systems” që shfaqet në etiketën e të paktën një prej shisheve me pilula të marra nga Pogba.

Pogba thotë se, pas një konsultimi me Brecka, i listuar si bashkëthemelues dhe kryebiolog i “10X Health Systems”, atij iu rekomandua një kurs tabletash pasi testet nxorën në pah disa mangësi në trupin e tij.

Personi që përshkroi pilulat që përmbajnë molekulën DHEA e cila shndërrohet në testosteron në gjak ishte Carrie Carda , një mjeke e listuar në faqen e internetit të kompanisë, e cila firmos një nga etiketat në shishet e marra nga Pogba. Albanian Post

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Balje: Në zgjedhje shkohet vetëm kur dëshiron Kurt

Duda Balje, deputete nga komuniteti boshnjak në Kuvendit e Kosovës, duke folur rreth kërkesës së opozitës për zgjedhje të reja, tha se në zgjedhje...

Lajmet e Fundit