22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Zelensky do të flasë në Samitin e G7-s të dielën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do t’i drejtohet përmes video-lidhjes Samitit të G7 këtë të diel, ka bërë të ditur qeveria gjermane.

“8 Maji është datë historike që shënon fundin e Luftës së Dytë Botërore në Evropë, e cila shkaktoi terror, shkatërrim dhe vdekje në kontinent”, ka thënë një zëdhënëse gjatë një konference për media, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Me situatën aktuale në Ukrainë, “kohezioni i G7 është më i rëndësishëm se kurrë,” shtoi ajo.

Ndryshe Gjermania mban presidencën e G7-s këtë vit.

Më Shumë

Kurti, serbëve: Ndërroni targat, dokumenti për hyrje-dalje s’e pengon lirinë e lëvizjes

Kryeministri Albin Kurti e ka nisur mbledhjen e sotme të Qeverisë duke iu bërë sërish thirrje serbëve që t’i konvertojnë targat e automjeteve të...

Politikani panamez poston një video ku kërkon ndihmë, pasi helikopteri në të cilin gjendej edhe ai rrëzohet në xhungël

Një kandidat presidencial në Panama ka postuar një lutje dramatike për ndihmë në mediat sociale pasi helikopteri i tij u rrëzua në xhunglën e...

Lajmet e Fundit