13.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Zëvendëskryetari i PDK’së, Kadri Veseli ua bën përhajër partinë Limajt dhe Krasniqit

Kadri VeseliZëvendëskryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i pari ua ka bërë përhajër partinë ish bashkëpartiakëve të tij, Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi.
Në emisionin “Rubikon”, Veseli ka komentuar zhvillimet e fundit në PDK.

Ai ka thënë se nuk do të kërkojnë shkarkimin e Krasniqit nga kreu i Kuvendit.

“Në aspektin juridik situatat në parlamentin e Kosovës që shkojnë me përfaqësim si partia më e madhe, nuk e njoh se a mundet me u akceptu një situatë e tillë. Por e thash një qëndrim të PDK-së, nuk do të ndërmarrim ndonjë veprim politik për shkarkimin e dikujt në këtë fundmandati”, ka thënë veç tjerash Veseli në këtë emision, ku ka folur edhe për shumë çështje të tjera.

Më Shumë

Haxhiu nuk i mban lotët: Gjumin nuk e bëj rehat për rastin Dehari

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, nuk ka mundur t’i mbajë lotët derisa ka folur për rastin e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, më...

Mësimdhënësi votues i LV-së, letër Nagavcit: Edhe 5 muaj dal në pension, po më tallin, jam i zhgënjyer

Beqir Letaj, një mësimdhënës nga Komuna e Prizrenit është shprehur i zhgënjyer me mos-ekzekutimin e pagave për grevistët. Letaj ka thënë se është votues i...

Lajmet e Fundit