5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Zidane merr përgjegjësinë për eliminimin nga kupa

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka marrë përgjegjësinë për eliminimin nga Kupa e Mbretit nga ekipi që kurrë më parë nuk ka arritur çerekfinalen dhe që deri para katër sezoneve luante në ligën e tretë spanjolle.

Trajneri francez, i cili e pushoi Cristiano Ronaldon dhe Gareth Bale në ndeshjen kur Reali është dashur të mbrojë rezultatin 1 me 0 nga ndeshja e parë me Leganes, ka thënë se është përgjegjës për dështimin.

“Nuk luajtëm ndeshjen, mbi të gjitha në pjesën e parë është dashur të luajmë [mirë]. Nuk luajtëm mirë në stadiumin e tyre, por fituam 1 me 0 ndërsa sonte nuk luajtëm lojën që është dashur. Ishte shumë e vështirë. Ishte natë e vështirë. Kishim 90 minuta për ta kryer një punë dhe nuk arritëm këtë”, ka thënë Zidane.

Më Shumë

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

Qeveria e Kosovës nuk i ka procesuar pagat për muajin shtator për mësimdhënësit të cilët kanë qenë pjesë e grevës së SBASHK-ut. Kryetari i Sindikatës...

Nuk ekzekutohen pagat e mësimdhënësve, SBAShK ndërmerr veprimin e radhës

Ka kaluar ora 16:00 dhe pagat e mësimdhënësve nuk janë ekzekutuar ende.Kështu konfirmoi për “Gazeta Blic” anëtarja e Kryesisë së SBASHK, Hanife Salihu. Salihu tha...

Lajmet e Fundit