14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Zjarr në një kishë në Egjipt, vdesin 41 persona

Të paktën 41 persona kanë vdekur nga zjarri në një kishë në qytetin egjiptian të Gizës.

Flakët shpërthyen derisa 5 mijë besimtarë u mblodhën për meshë në kishën kopte Abu Sifin në lagjen Imbaba, raporton BBC, transmeton Klankosova.

Zjarri bllokoi një hyrje, duke shkaktuar rrëmujë, thanë burimet.

Raportohet se shumica e të vrarëve ishin fëmijë.

Më Shumë

Vdekja e dyshimtë në Prizren: Ky është personi që u gjet i vdekur në shtëpinë e tij

Nexhmedin Domazeti është personi që u gjet i vdekur dje në Prizren. Ai u gjet pa shenja jete nga një familjar, në shtëpinë e tij....

Lirohet nafta, jo edhe benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit