14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Zjarr në Sopijë të Suharekës, Muharremaj: Po shkaktohen nga persona të papërgjegjshëm

Një zjarr i madh ka përfshirë një pjesë në fshatin Sopijë të Komunës së Suharekës, shkruan Gazeta Sinjali.

Kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj, ka publikuar një video të pjesës e cila është përfshirë nga zjarri.

Teksa ka theksuar se zjarret po shkaktohen nga personat e papërgjegjshëm, Muharremaj ka bërë thirrje që të ketë një kujdes më të shtuar nga ana e qytetarëve.

Kjo gjendje e shkaktuar nga zjarri është në fshatin Sopijë.

Temperaturat e larta tani shkaktojnë probleme, e aq më tepër kur zjarri bëhen i qëllimshëm nga persona të papërgjegjshëm.

Ju lutem keni kujdes, dhe mbrojeni ambientin, në mënyrë që mos të kemi dëme të mëdha materiale”, ka shkruar ai

Më Shumë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 24.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:     Dalja 10 kV Komuna Mamushe (kodi:...

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit që e ka mbajtur në OKB që ka të bëj me Kosovën dhe...

Lajmet e Fundit