5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Zyrtare: Tammy Abraham transferohet te Roma

Roma ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Tammy Abraham nga Chelsea.

Giallorossët kanë zëvendësuar Edin Dzeko, i cili u transferua në Inter, me 23-vjeçarin anglez, i cili nënshkroi një marrëveshje deri në qershor 2026.

Roma do të paguajë 40 milionë euro duke përfshirë bonuset dhe një përqindje nëse shitet në të ardhmen.

Abrahami është larguar nga Chelsea pas 82 ndeshjeve zyrtare, duke kontribuar me 30 gola dhe 12 asistime.

Më Shumë

Sot është ditëlindja e 78-të e ish-presidentit Rugova (FOTO)

Sot është përvjetori i 78-të i lindjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai u lind më 2 dhjetor të vitit 1944, në fshatin Cerrcë...

BE dakordohet për liberalizim të vizave për Kosovën

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian sot janë pajtuar për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian për të negociuar çështjen e liberalizimit të vizave...

Lajmet e Fundit