8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Në Spitalin e Prizrenit po trajtohen 61 pacientë me Covid

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 466 pacientë.

Sipas SHSKUK’së, 392 pacientë janë të konfirmuar pozitiv me koronavirus.

18 pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 349 pacientë janë me oksigjeno-terapi.

Njoftimi i plotë:

17 gusht 2021, raport ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

466 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

392 të konfirmuar Covid-19 pozitivë
349 me oksigjeno-terapi
18 në gjendje të rënduar shëndetësore

Në QKUK, 181 pacientë të shtrirë, 126 prej tyre Covid-19 pozitivë, 146 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 113 pacientë
– Klinika e Pulmologjisë, 35 pacientë
– Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë
– Klinika e Gjinekologjisë, 10 pacientë
– Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 20 pacientë

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 285 pacientë, 266 prej tyre Covid-19 pozitivë, 203 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 61 pacientë
– Spitali i Gjakovës, 53 pacientë
– Spitali i Pejës, 51 pacientë
– Spitali i Gjilanit, 64 pacientë
– Spitali i Mitrovicës, 14 pacientë
– Spitali i Vushtrrisë, 8 pacientë
– Spitali i Ferizajt, 34 pacientë

Më Shumë

Lajmet e Fundit