10.2 C
Prizren
E enjte, 29 Tetor, 2020

Krenohet Policia e Prizrenit (Video)

Policia në Prizren ka prezantuar raportin vjetor për vitin 2019, duke e vlerësuar si më të suksesshmin gjatë 10 viteve të fundit.

Drejtori i DRP-së në Prizren, Faton Alija, para përfaqësuesve të institucioneve të ndryshme ka thënë se , “planifikimet dhe objektivat për vitin që e lamë pas janë realizuar me sukses, madje duke i tejkaluar në shumë fusha”.

Ndërkaq, kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka falënderuar për bashkëpunimin që kanë pasur institucionet komunale dhe policia, duke shprehur besim se vitin në vijim ky bashkëpunim do të jetë edhe më i frytshëm në shërbim të qytetarëve. /TV Prizreni/

DREJTUESIT E POLICISË RAJONALE NË PRIZREN, VITIN 2019 E VLERËSOJNË SI MË TË SUKSESSHMNIN GJATË 10 VITEVE TË FUNDIT

DREJTUESIT E POLICISË RAJONALE NË PRIZREN, VITIN 2019 E VLERËSOJNË SI MË TË SUKSESSHMNIN GJATË 10 VITEVE TË FUNDITPërmes një kokteji të organizuar, Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren ka prezantuar raportin vjetor për vitin 2019, duke e vlerësuar si më të suksesshmnin gjatë 10 viteve të fundit.Drejtori i DRP-së në Prizren,Faton Alija, para përfaqësuesve të institucioneve të ndryshme ka thënë se , planifikimet dhe objektivat për vitin që e lam pas janë realizuar me sukses, madje duke i tejkaluar në shumë fusha ka theksuar ai. Ai ka njoftuar se gjatë vitit 2019 ka patur rënie të veprave penale me vitin paraprak rreth 20 %, të grabitjeve 45 %, janë regjistruar 4 vrasje, janë konfiskuar 160 armë, zbulueshëmëria ka qenë 72 %, realizim i urdhëresave rreth 4 mijë. Drejtori Alija ka njoftuar se numri i aksidenteve me fatalitet ka qenë 9 me 13 persona të vdekur, ndërsa janë shqiptuar 62 mijë e 997 tiketa kundërvajtëse në komunikacion ( 17.30 % rritje) si dhe 350 ndalesa për patent shoferë. Ndërkaq, kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka falënderuar për bashkëpunimin që kanë patur institucionet komunale dhe policia, duke shprehur besim se vitin në vijim ky bashkëpunim do të jetë edhe më i frytshëm në shërbim të qytetarëve. Në fund, janë shpërndarë mirënjohje për njësitë dhe policët më të dalluar, të cilët me angazhimet e tyre në përmbushjen e obligimeve profesionale kanë treguar rezultate të larta gjatë vitit 2019-të.

Gepostet von Televizioni Prizrenit am Freitag, 17. Januar 2020

- Advertisement -

Më Shumë

Kosova me mungesa ndaj Turqisë, por synon fitoren e radhës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll (femrat) është njëra prej pesë ekipeve që i ka shkaktuar humbje Turqisë në ciklin aktual. Në hapje të kampanjës...

Mësohet se kur mund të rikthehet në fushë Van Dijk

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ka pësuar një lëndim në ndeshjen e zhvilluar kundër Liverpoolit, lëndim ky që pritet ta mbajë jashtë fushës...

Vaksina gjermane kundër Covid-19 shkakton reagim imunitar në testet paraklinike

Kompania gjermane e bioteknologjisë, “CureVac”, tha të premten se vaksina e saj e mundshme kundër koronavirusit e ka nxitur reagimin imunitar gjatë testimit paraklinik...

“Ditë të zeza po vijnë për Kosovën”, vendi rrezikon bllokadën e dytë pa plan të rimekëmbjes

Evropa është duke shkuar drejt mbylljes për shkak të shifrave rekorde të valës së dytë të pandemisë. Franca e Gjermania kanë njoftuar mbylljen totale. Mirëpo,...

Një i vdekur dhe 284 raste me COVID-19 sot në Kosovë

Në 24 orët e fundit, në Kosovë, ka vdekur një person si pasojë e COVID-19, derisa janë regjistruar 284 raste pozitive, tri më shumë...

Rashica në vetizolim

Milot Rashica dhe bashkëlojtarët e tij dhe stafi i Werder Bremenit janë futur në një karantinë vullnetare dyditore, pasi një futbollistë ka rezultuar pozitiv...

Distria Krasniqi e fiton medaljen e artë në Budapest

Xhudistja pejane Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në “Grand Slamin” e Hungarisë. Rrethin e parë, Krasniqi e kaloi pa luftë, kurse në...

Erdogan i quan vendet evropiane islamofobë

Presidenti Recep Tayip Erdogan deklaroi të dielën se vendet evropiane duhet të heqin qafe islamofobinë. Kreu i shtetit turk bëri një deklaratë mbi islamofobinë në...

Vdes ish-kryetari i Gjykatës në Prizren

Ka vdekur ish-kryetari i Gjykatës në Prizren, Engjëll Çeta. Ai, punoi gjyqtar dhe avokat. Çeta ka qenë edhe kryetar i Shoqatës ‘’Nëna Terezë’/QendraPress/

Pse disa njerëz vishen vetëm me të zeza?

Në mos në shoqëri, në punë a në shkollë duhet të keni dikë që vesh gjithnjë të zeza. Në ditë të mira mund ta...

‘Udhëtoni’ në Prizrenin e viteve 50-ta përmes pikturave të mahnitshme të Besim Danjollit

Përderisa jeni duke shëtitur në qendrën e qytetit të Prizrenit, këto ditë krejt rastësisht keni pasur rastin të shihni po këtë qytet të minimizuar...

Prizren: Arrestohet gruaja që keqtrajtoi fëmijët e saj

Policia e Kosovës në Prizren ka arrestuar një grua nën dyshimin e bazuar se e njëjta ka keqtrajtuar tre fëmijët e saj të mitur. Me...

Aksident në Suharekë, fëmija në biçikletë përplaset me veturën

Një aksident ka ndodhur në fshatin Studenqan të Suharekës, ku një fëmijë ka mbetur i lënduar. Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten...

Prizren, vijnë në jetë 49 fëmijë

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit, gjatë gjashtë ditëve të fundit kanë ardhur në jetë 49 fëmijë. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, ka bërë të ditur...

Deputetit i VV-së: Vjedhja e 2 milionëve nuk mund të bëhet nga një person, ky është krim i organizuar

Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka thënë se vjedhja e 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit është krim i organizuar. Ai ka thënë...

Ta ndihmojmë Murrlanin nga Prizreni të ecë përsëri

Murrlan Asllani, 17 vjeçar nga Prizreni kishte pësuar një aksident në qershor të vitit të kaluar duke lënduar kurrizin, i cili aksident e la...

Lajmet e Fundit

Dy prizrenas arrestohen pasi ndoqën një person i cili ra më pas nga një lartësi

Dy persona janë arrestuar pasi që po dyshohen se kanë ndjekur një person tjetër i cili gjatë ikjes ka rënë nga një lartësi dhe...

Lajm i mirë: Nesër dalin pagesat e dyfishta për përfituesit e asistencës sociale

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka njoftuar se nesër do të dalin pagesat e dyfishta për muajin tetor për përfituesit e asistencës sociale. Sipas saj,...

4 nxënës dhe 15 mësimdhënës në Prizren rezultojnë pozitivë me COVID-19

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi në komunën e Prizrenit sot ka mbajtur mbledhjen e radhës të vitit 2020 ku është bërë e ditur...

Shtabi Komunal Emergjent e vlerësoi të qetë situatën me covid-19 në Malishevë

Shtabi Komunal Emergjent, për menaxhimin e situatës pandemike me covid-19 në Komunën e Malishevës, i drejtuar nga nënkryetari i komunës, Hajdin Berisha, sot e...

Tridhjetë e dy pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Prizrenit

Tridhjetë e dy pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Prizrenit. Drejtori i këtij spitali, Afrim Avdaj tha se 2 prej tyre...