12.8 C
Prizren
E diel, 31 Maj, 2020

Publikohen emrat e drejtorëve të shkollave në Prizren

 

Drejtoria e Arsimit në Prizren ka publikuar emrat e drejtorëve të shkollave.

 

DREJTORIA KOMUNALE E ARSIMIT
Prizren

Komisioni për përzgjedhjen e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve
Nr: 2592/18
Dt: 21.09.2018

Lista e kandidatëve të propozuar për drejtor dhe zëvendësdrejtor të
institucioneve edukative – arsimore sipas konkursit numër 01-111-110677 të
datës 25.07.2018

Nr Emri dhe mbiemri i kandidatit Pozita Shkolla/institucioni Pikët
1 Alidin Flugaj drejtor SHF”Abdyl Frashëri” 87
2 Islam Bajrami drejtor SHFMU”Lidhja e Prizrenit” 71
3 Maxhun Krasniqi drejtor SHMU”Abdyl Frashëri” 69
4 Haxhi Kabashi drejtor SHFMU”Mati Logoreci” 77
5 Sedat Shkurti drejtor SHFMU”Motrat Qiriazi” 82
6 Haki Gajraku drejtor SHFMU”Ibrahim Fehmiu” 79
7 Fidan Axhillari drejtor SHFMU”Fadil Hisari” 77
8 Vigan Dervishaj drejtor SHFMU”Fatmir Berisha” 64
9 Samidin Ramadani drejtor SHFMU”Xhevat Berisha” 77
10 Salajdin Xhoxhaj drejtor SHFMU”Lekë Dukagjini” 80
11 Ismen Ajazaj drejtor SHFMU”Dëshmoret e Zhurit” 72
12 Halil Shehu drejtor SHFMU”Vëllezërit Frashëri” 52
13 Hamza Destani drejtor SHFMU”Sinan Thaçi” 73
14 Osman Shala drejtor SHFMU”Mic Sokoli” 66
15 Besnik Tarjani drejtor SHFMU”Dy Dëshmorët” 72
16 Flurim Gashi drejtor SHFMU”Dëshmorët e Vërrinit” 61
17 Qazim Çoçaj drejtor SHFMU”Zenun Çoçaj” 74
18 Belkize Hoxha drejtor SHFMU”Nazim Kokollari” 73
19 Hamzi Krasniqi drejtor SHFMU”Brigada 125” 55
20 Alen Azari drejtor SHFMU”Planjane” 71
21 Asim Karadolami drejtor SHFMU”25 Maj” 67
22 Nexhmije Zeçiroviç drejtor SHFMU”Izvor” 76
23 Zef Spaqi drejtor SHFMU”Zef Lush Marku” 62
24 Hazër Shala drejtor SHFMU”22 Dëshmorët” 52
25 Arsim Kerhanaj drejtor SHFMU”Shtjefën Gjeqovi” 67
26 Ismet Buduri drejtor SHFMU”Nazim Buduri” 71
27 Mujo Elezi drejtor SHFMU”Sharr” 70
28 Osman Jahaj drejtor SHFMU”Pjetër Mazreku” 65
29 Venera Zhubi Shala drejtor SHFMU”Hasim Maliqaj” 68
30 Shpresa Shehu drejtor SHFMU”Krushe e Vogël” 33
31 Jeronim Susuri drejtor SHML”Gjon Buzuku” 75
32 Erol Kala Zv.drejtor SHFMU”Motrat Qiriazi” 50
33 Ferhat Asikferki Zv.drejtor SHFMU”Mati Logoreci” 41

Shkollat: SHML ”Lorenc Antoni”, SHML “Luciano Motroni”, SHFMU ”Meto Bajraktari”
në Reçane dhe SHFMU “Dëshmorët e Kabashit” në Korishë, procesi i zgjedhjes së
drejtorëve do të përsëritet.
Udhëzime juridike: Kandidatët kanë të drejtë kundërshtimi/ankese në Komisionin për
ankesa dhe parashtresa të KK. Prizren, në afatin brenda 30 ditëve, nga dita e publikimit të
kësaj liste.

- Advertisement -

Më Shumë

Prizreni ndër komunat më të prekura me COVID-19, sot dalin testet edhe për 32 persona

Në komunën e Prizrenit deri më tani janë identifikuar 134 raste me Covid-19, ku 54 prej tyre janë raste aktive, 75 të shëruar kurse...

Koronavirusi prek edhe remitencat e diasporës

Shumë qytetarë të Kosovës janë të varur nga remitencat, që luajnë rol të madh edhe në ekonominë e Kosovës. Megjithatë, si pasojë e pandemisë...

Sylë Hoxha: Nëse dikush ka hyrë në dhomën e përgjimeve të PTK-së, duhet të përgjigjet

Ish- prokurori i shtetit, Sylë Hoxha, ka deklaruar se qasje në dhomën e përgjimeve të Postës së Kosovës ka vetëm kryeprokurori i shtetit dhe...

Gravina: Kemi humbur 500 milionë euro, të rifillojë kampionati me çdo kusht

Në Itali po pritet me padurim data 28 maj, atëherë kur kryeministri Conte do të marrë një vendim përfundimtar rreth datës së rifillimit të...

23 vjet nga vdekja e Shkrelit

Azem Shkreli zë vend në krye të poezisë aktuale shqiptare. Krahas cilësisë, poezia e Shkrelit shënoi kthesë në rrjedhat e poezisë në Kosovë: e...

Vdes 59 vjeçari nga Prizreni i diagnostifikuar me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive një 59-vjeçar me incialet A.H nga Prizreni. Sipas MSH-së ai ishte diagnostifikuar me...

Gërxhaliu: Kosova është mbrapa në implementim të Pakos Emergjente

Eksperti i Ekonomisë, Safet Gërxhaliu tha se vendet e rajonit janë shumë hapa përpara Kosovës sa i përket masave që janë marrë për të...

Hapet konkursi për ndarjen e bursave, nëse i plotësoni këto kushte, fitoni

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se ka hapur konkurs për ndarjen e bursave për studentët elitarë të universiteteve publike, në...

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945,ka lluar të bëj grumbullimin e dokumenteve, fotograve, artikujve dhe gjërave...

Kafenetë hapen nga nesër, këto janë masat që duhet të zbatohen

Nesër pritet rihapja e kafeneve dhe restauranteve në Kosovë. Në Shoqatën e Gastronomëve kanë treguar se cilat janë masat që duhet të zbatohen nga...

Për PDK-në vendimi i Kushtetueses ishte profesional

Për Partinë Demokratike të Kosovës vendimi i Gjykatës Kushtetuese ishte profesional. Kujtim Gashi nga Partia Demokratike e Kosovës, tha se vendimi i Kushtetueses ka qenë...

Malishevë: Kanos me armë gjuetie, arrestohet i dyshuari

Një burrë në Malishevë ka raportuar për një mosmarrëveshje të datës 19.05.2020 me datën 26.05.2020 është kanosur me armë gjuetie nga i dyshuari mashkull...

Low flet për rinisjen e Bundesligës: Jam i befasuar nga cilësia

Trajneri i kombëtares gjermane, Joachim Low, është shumë i kënaqur me ndeshjet e zhvilluara deri më tani në Bundesliga. "Jam i lumtur kur shoh që...

Me këto shtatë rregulla nga e enjtja mund të faleni në xhami

Institucionet e Republikës, në koordinim me Bashkësinë Islame të Kosovës, kanë marrë vendim që të enjten (28 maj) t’i rihapin xhamitë për pesë kohë...

Ibrahimovic rrezikon karrierën? Milani vë pikat mbi “i” pas dëmtimit

Zlatan Ibrahimovic u dëmtua ditën e djeshme në stërvitje dhe kishte dyshime për një problem me tendinën e Akilit, çka praktikisht do mbyllte sezonin...

Minxhozi: Kufiri Shqipëri-Kosovë hapet më 1 qershor

Shumë shtete u detyruan t’i mbyllin kufijtë në mënyrë që ta parandalojnë përhapjen e pandemisë me Covid-19. Por, disa prej tyre pas më shumë se...

Lajmet e Fundit

Prizren, konfrontim mes bashkëshortësh

Në fshatin Donje të Prizrenit ka ndodhur një konfrontim mes burrit dhe gruas, transmeton PrizrenPress. Raportohet që ngjarja të ketë ndodhur dje rreth orës 17:40,...

Rrihen keq dy persona në Rahovec

Dy persona në Rahovec, janë rrahur mes vete aq shumë sa janë detyruar të kërkojnë trajtim mjekësor. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar, pasi...

E mbuluar vetëm me peshqir Hygerta Sako ndez imagjinatën

Gazetarja e sportit Hygerta Sako ka publikuar një foto që ka ndezur imagjinatën e të gjithë ndjekësve të saj në rrjetet sociale. E mbuluar vetëm...

Low flet për rinisjen e Bundesligës: Jam i befasuar nga cilësia

Trajneri i kombëtares gjermane, Joachim Low, është shumë i kënaqur me ndeshjet e zhvilluara deri më tani në Bundesliga. "Jam i lumtur kur shoh që...

Futbollisti shqiptar ndërron jetë në moshën 18-vjeçare

Një lajm shumë i keq, për futbollin shqiptar dhe jo vetëm, ka ardhur së fundmi, teksa ish-lojtari i të rinjve të Skënderbeut, Dorian Tahirllari,...