15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Malisheva edhe një ditë pa të infektuar, numri i të shëruarve shkon në 58

Malisheva edhe sonte merr lajme të mira nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, pasi në testet e sotme, konfirmohet edhe një i shëruar nga Komuna e Malishevës, ndërsa të gjitha rastet tjera të dyshuara, kanë dalë negative.

Numri i të shëruarve në Komunën e Malishevës, arrin në 58 persona, ndërsa në kurim e sipër janë edhe 17 persona.

Në komunikimin zyrtar me IKSHP, gjithashtu konfirmohet se sot janë bërë testet edhe për tetë persona të tjerë nga Komuna e Malishevës, të cilët kanë qëndruar në karantinë në konvikte, dhe të gjithë kanë rezultuar negativ.

Gjendja aktuale me COVID-19 në Malishevë, është si vijon:

Nga 76 të prekur, 58 janë shëruar, 17 janë në kurim e sipër, një ka pësuar me fatalitet.

Më Shumë

Zyrtare: Rafael Leao rinovon me Milan-in, detajet

Tashmë është zyrtare, Rafael Leao ka rinovuar kontratën me Milan-in deri në vitin 2028, siç njofton klubi kuqezi në një deklaratë të publikuar në...

Deputeti gjerman: Jam i dëshpëruar, BE-ja duhet ta kritikojë Serbinë

Deputeti gjerman, Peter Beyer, ka thënë se është i dëshpëruar me Bashkimin Evropian, me mënyrën qysh po sillet ndaj Serbisë. Beyer, tregoi se Serbia po...

Lajmet e Fundit