36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

10 të vdekur nga Covid 19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 10 persona si pasojë e infektimit me Covid-19. Kështu ka bërë me dije IKSHPK në raportin e saj. Numri i viktimave si pasjë e koronavirusit në Kosovë ka arritur në 467 persona..

Ndërkohë brenda 24- orëve janë shëruar 159 persona si dhe 111 të tjerë janë infektuar nga 448 mostrat e marra.

” Në në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 448 mostra të marra nga ShSKUK, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren dhe laboratoret private, prej të cilëve rezultojnë 111 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv:, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Rrahje në Prizren, 32 vjeçari përfundon me dhëmbë e eshtra të thyera në spital

Një person ka mbetur i lënduar rëndë si pasojë e një rrahje në Prizren. Gjendja e viktimës është e rëndë  pasi nga rrahja I janë ...

Shqipëria i del në ndihmë Kosovës, evitohen reduktimet e rrymës

Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se është kthyer furnizimi i rregullt me energji elektrike. Përmes një komunikate, ME ka njoftuar se kjo është mundësuar nga...

Lajmet e Fundit