20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Festivali ‘Anibar’ ndan sonte shpërblimet për filmat më të mirë

Sonte do të ndahen çmimet e filmave fitues të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Animuar “ANIBAR”.

Ngjarja do të transmetohet në ora 19:45 në KTV dhe Live në Facebook të Anibar.
Edhepse shpërblimet ndahen sonte platforma e Anibar, online.anibar.org do të jetë aktive edhe javën që vjen. Në ceremoninë e ndarjes së cmimeve do të shfaqen edhe filmat e krijuar në punëtoritë e animacionit.

Për dallim nga edicionet e kaluara të festivaleve, edicioni i 11-të i është mbajtur online, për shkak të situatës me COVID-19 në vendin tonë.

Përveç paneleve, prezantimeve, punëtorive për fëmijë dhe masterklasave për të rinjtë, ANIBAR-i në këtë edicion ka sjellur edhe platformën online me afro 150 filma të metrazhit të shkurtë dhe të gjatë.

Të gjithë këta filma janë të ndarë në kategoritë përkatëse dhe platforma do të jetë e qasshme deri më 30 gusht 2020.

Më Shumë

Propozohet dyfishimi i çmimit të rrymës

Kompania Kosovare për Furnizim me Energji Elektrike – KESCO ka kërkuar shtrenjtimin e rrymës, gjegjësisht dyfshim të çmimit. KESCO e ka arsyetuar kërkesën për...

Policia sekuestron dy armë zjarri në një aheng familjar në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka sekuestruar dy armë zjarri nga i njëjti aheng familjar të enjten në Prizren. Sipas njoftimit, policia...

Lajmet e Fundit