24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

20 gra me aftësi të kufizuara nga Malisheva, qëndrojnë në Shqipëri

MalishevaNjë grup prej 20 personave, me aftësi të kufizuara, kryesisht gra ma aftësi të kufizuar nga Malisheva, po qëndrojnë në Shqipëri, në një ekskursion disa ditorë. Ky ekskursion është mbështetur nga kryetari i Malishevës, Isni Kilaj dhe është në vazhdën e mbështetjes së vazhdueshme për këtë qendër rehabilituese.

Koordinatorja e Qendrës së Rehabilitimit “Hanidkos” në Malishevë, Feride Hoxha, tha qëllimi i këtij ekskursioni, është vizita e vendeve kulturore dhe historike në Shqipëri”.

“Unë e falënderoj Komunën e Malishevës dhe Kryetari Kilaj, për mbështetjen e vazhdueshme që na ka dhënë si qendër rehabilituese, si dhe për mbështetjen, në këtë organizim”, ka thënë Hoxha.

Kryetari Kilaj, si çdo vit, edhe këtë vit, kishte nënshkruar një marrëveshje mirëkuptimi, për mbështetjen e Qendrës Rehabilituese “Handikos” në Malishevë./PrirenPress.com/

 

Paralajmërimi i Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia do të ndajë rrugët me BE

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, ka akuzuar Bashkimin Evropian se po distancohet nga Turqia, ndonëse kishte marrë një premtim nga Brukseli se bisedimet për...

Konjufca: E kemi vërejtur nga fillimi se Lajçak-u mbron pozicionin e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, ditë më parë se emisari i Bashkimit Evropian për...

Lajmet e Fundit