1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Prizreni shënon Ditën e Dëshmorëve

Ura e gurit ne prizrenDita e Dëshmorëve shënohet sot me aktivitete të shumta në Prizren. Fillimisht në ora 10:00 do të bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë, për të vazhduar me vizita para shtatorëve të dëshmorëve në qytet. Në ora 12:00, do të bëhet gurthemeli i bustit të dëshmorit “Xhevat Berisha” në Shkollën Fillore “Xhevat Berisha” në Tusuz

Në kuadër të shënimit të Ditës së Dëshmorëve, sot po ashtu do të bëhet edhe përurimi i rrugës “Xhevat Berisha” në Tusuz.

Në shënimin e Ditës së Dëshmorëve në Prizren do të marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai do të bëjë gurthemelin e bustit të dëshmorit Xhevat Berisha./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët, mirëpo parashihet edhe rritje e lehtë e temperaturave maksimale. “Mot kryesisht i vranët por me rritje...

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Lajmet e Fundit