20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

24,24% e qytetarëve kanë votuar gjerë tani në Komunën e Malishevës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat rreth pjesëmarrjes në zgjedhje, raporton Gazeta Blic.Në Komunën e Malishevës deri më tani kanë votuar 11 mijë e 752 qytetarë me të drejtë vote.Sipas rezultateve të KQZ deri në ora 15:00, pjesëmarrja e qytetarëve në zgjedhje është 24,24% ndërsa të drejtë vote kanë 52.273 qytetarë.

Në komunën e Malishevës në garën për balotazh po ballafaqohen Mursel Gashi nga PDK dhe Ragip Begaj nga Nisma për Kosovën./GazetaBlic.com

Lajmet e Fundit