16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ndalet rryma në Bukosh të Suharekës

Energjia Elektrike është ndërprerë për disa minuta në vendvotimin në fshatin Bukosh të Suharekës.

Fotografi të siguruara nga KALLXO.com nga kjo qendër tregojnë se procesi i votimit në këtë qendër është duke u kryer për një kohë nënë dritën e telefonove dhe baterive.

Kryesuesi i KKZ Suharekë Skender Qelaj ka sqaruar për KALLXO.com se rryma është ndërprerë për shkak të defektit në siguresa. “E ka qitë siguresa pas pesë minutash është rregulluar problemi” ka thënë Qelaj.

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

2 mijë e 65 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Policia ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Me mjet të mprehtë shpoi gomat e katër veturave, arrestohet i dyshuari në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar ka arrestuar një person pasi ka shpuar me mjetë të mprehtë gomat e katër veturave të parkuara. Rasti ka ndodhur...

Lajmet e Fundit