26.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vetëm 6 veta votuan deri në mesditë në një vendvotim në Prizren

Për gjysmë dite vetëm gjashtë veta kanë votuar në një vendvotim në Prizren. Bëhet fjalë për vendvotimin 2010A/01D në të cilin janë të regjistruar të votojnë 524 qytetarë.

Por sipas rezultateve të orës 11 të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në këtë vendvotim, deri në këtë orë kanë votuar vetëm 6 persona. /GazetaFjala

Asambleja e OKB, presidenti i Shqipërisë kërkon njohjen e Kosovës

Presidenti Bajram Begaj ka mbajtur fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së mbrëmjen e djeshme. Nga New Yorku, Begaj bëri thirrje vendeve që...

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

Lajmet e Fundit