Ballkani kërkoi penallti në minutën e 37-të, kur Rrahmani u rrëzua në zonë pas një duele me Blerton Shejin, por gjyqtari nuk reagoi fare.

Në minutën e 43-të, Shkupi ka mundur të kthejë epërsinë, kur Brdarovski harkoi në zonë për Adetunjin, i cili me kokë nga afër gjuajti jashtë.

Pamje nga ndeshja Shkupi – Ballkani (Foto: Ekipa.mk)

Zhvillohej minuta e 67-të, kur Meriton Korenica me një predhë nga jashtë zonës shënoi një super gol për 2-1.

 

Suharekasit kanë mundur të shënojë edhe një herë me Ermal Krasniqin disa minuta më vonë, por ai nuk ishte i saktë nga afër.

Shkupi reagoi në minutën e 70-të, kur Queven goditi shtyllën me një goditje të fuqishme nga brenda zonës.

Minutat e fundit shkuan me Shkupin që kërkonin golin e barazimit dhe Ballkanin që tentonte me kundërsulme.

Pamje nga ndeshja Shkupi – Ballkani (Foto: Ekipa.mk)

Adetunji gjeti goli, por ai ishte në pozitë jashtë lojë në fundin e ndeshjes.

Në kohën shtesë ishte Renaldo Cephas që kishte rast të madh të barazonte rezultatin, por nga afër nuk arriti të shënojë me kokë

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Ballkani mori një fitore të madhe si mysafir, pasi pas një jave e pret Shkupin në “Fadil Vokrri”. /Telegrafi