5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Sonte Ballkani kërkon të shkruaj historinë me kualifikim në Conference League

Skuadra suharekase, Ballkani, sonte do të kërkojë që ta shkruaj historinë në sportin kosovari ku për detyrë ka ta mbrojë rezultatin e krijuar në Maqedoni të Veriut përballë Shkupit.

Ballkani ndeshjen e parë e fitoi me rezultat 1-2, ku kundër Shkupi bëri përmbysje të rezultatit, njofton Klankosova.tv.

Për kualifikim, Ballkanit i mjafton vetëm një barazim për të ecur tutje në fazën e grupeve të Europa Conference League.

Ndeshja do të nis nga ora 20:00 dhe do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Më Shumë

Mjeku kosovar bëhet drejtor në AstraZeneca

Mjeku kosovar, Arbër Shehu, ka njoftuar se nga nëntori do të shërbejë si Drejtor i Asociuar Mjekësor në AstraZeneca. Madje, ai këtë detyrë do ta...

Merret vendimi, SBASHK-u pezullon grevën

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jashari përmes një konference të jashtëzakonshme për medie ka deklaruar se në bazë të vullnetit të shumicës së grevistëve,...

Lajmet e Fundit