15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Vihet gurthemeli i aneksit të shtëpisë së kulturës në Krushë të Madhe

Sot është vendosur gurthemeli i aneksit të shtëpisë së kulturës në Krushë të Madhe.

Në këtë ngjarje ka marrë pjesë edhe kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

“Ky projekt është shumë i nevojshëm për aktivitetet e ansamblit të këngëve dhe valleve popullore ‘Bajram Curri’”, shkruan në komunikatën e komunës së Rahovecit.

Sipas komunës, kjo kontratë ka vlerën 96,753.61 euro dhe do të jetësohet në përputhje me planin dinamik.

Më Shumë

Kroacia nis nesër në Kosovë kontingjentin e 41-të të ushtarëve

Kroacia nesër do ta dërgojë kontingjentin e saj të 41-të në Kosovë, në kuadër të KFOR-it, misionit paqeruajtës të NATO-s. Ministria kroate e Mbrojtjes bëri të...

Shkodra kryeqytet, kërkesa e 26 deputetëve në parlamentin e 100 viteve më parë

26 deputetë të kryesuar nga Luigj Gurakuqi, kreu i opozitës dhe peshkopi Fan Noli, nuk e donin Tiranën por Shkodrën si kryeqytetin e tyre. Ky...

Lajmet e Fundit