4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Ish-boksieri nga Mali i Zi arrestohet për kontrabandë të 22 tonëve kokainë

Ministria Amerikane e Drejtësisë po e akuzon ish-boksierin e peshave të rënda nga Mali i Zi, Goran Gogiq, se ka kontrabanduar 22 tonë kokainë me vlerë mbi një miliard dollarë.

Gogiq u arrestua të dielën në mbrëmje derisa tentoi të hipte në një fluturim për në Zvicër nga Aeroporti Ndërkombëtar i Majamit, pasi u padit nga një juri e Nju Jorkut, raportoi Reuters.

 

 

Prokurorët e akuzuan Gogiqin me tre akuza për shkelje të ligjeve federale detare për kontrabandën e drogës dhe një akuzë për komplot.

Më Shumë

U bë e famshme në 2018-n, zhvishet modelja seksi e Kroacisë (FOTO)

Pasi u bë e famshme në vitin 2018, tifoja më seksi e Kroacisë është zhveshur sërish për Kupën e Botës. Ajo është 30-vjeçarja, Ivana Knoll...

Kurti: Më ftuan për të bërë marrëveshje para marsit 2023, për atë shkova në Bruksel – nuk është hera e parë që kemi mospajtime...

Kryeministri Albin Kurti ka folur për raportet e tij me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, ku ka thënë se nuk është hera...

Lajmet e Fundit