-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

U arratis rrugës për në gjykatën e Malishevës, arrestohet pas pesë ditësh i dyshuari

Një i burgosur, teksa po dërgohej në Gjykatën e Gjakovës, dega në Malisheve, arriti t’i shmanget policisë nga vetura, e të ikë në drejtim të panjohur.

Policët që po e shoqëronin janë pezulluar nga puna.

Sot, shërbimi korrektues ka njoftuar opinionin publik, se i paraburgosuri G.K që dyshohet për lëndim të lehtë trupor, e që iku nga policia ditë më parë, është arrestuar sërish.

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinionin publik se është arrestuar dhe është kthyer prap në Qendren e Paraburgimit i paraburgosuri G.K, vepra: Lëndim i lehtë trupor. I njejti ka qenë në arrati duke arritur ti shmanget njësitit të transportit të SHKK-së. Lidhur me rastin janë duke u zhvilluar procedura hetimore si nga prokuroria e shtetit, ashtu edhe nga Sherbimi Korrektues i Kosovës”,

Më Shumë

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Kurti kujton 25 vjetorin e sulmit të dytë të forcave të Serbisë mbi Jasharajt: Përkulje me nderime të thella për qëndresën e tyre

Kryeministri Albin Kurti përmes një shënimi në Facebook ka përshkruar kronologjinë e ngjarjeve të 22 janarit të vitit 1998, që njihet si sulmi i...

Lajmet e Fundit