-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Mall

Skënder Berisha

Në krahët e këtij dimri të plogësht
Tash po përkundem
Herë kthjelltë
Herë turbull

Një pamje tjetër
Në syt e turbullt më hapet
Një trumcak po vërtitet
Nëpër atë kumbull

Mu aty kujtimi im ku varet
Tash nuk qaj edhe kur më qahet
Kur gjethon kumbulla
Edhe gjethesh kur thahet

Një vit prej tjetrit ndahet
E dekadë pas dekade palohet
Veç një mall i largët
Nuk pranë nuk qetohet

3 janar 2023

Më Shumë

Haradinaj: Kosova synon të jetë në NATO dhe në rresht me shtetet prijëse të demokracisë në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar Drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes për Evropë dhe Politikat e NATO-s, Andrew...

Thellohet bilanci i jetëve të humbura nga tërmeti, mbi 7 mijë viktima dhe mbi 35 mijë të plagosur

Numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që ka goditur Turqinë dhe Sirinë ka shkuar në 7266. Ndërsa deri tani numërohen mbi 35 mijë...

Lajmet e Fundit