11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Bashkimi fiton nga Vllaznimi në Gjakovë

Vllaznimin nuk e ka favorizuar fakti se ka qenë nikoqir në ndeshjen me Bashkimin në xhiron e 22-të të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit kanë arritur të fitojnë në Gjakovë.

 

Rezultati përfundimtar ka qenë 65:80 (12:16, 13:26, 16:18, 24:20).

Periudha e dytë ishte momenti kur është bërë shkëputja e madhe dhe edhe e ka përcaktuar fituesin e takimit. Pjesët e tjera kanë qenë më të barazpeshuara.

Jordan Harris kishte 15 pikë te vendasit, kurse te mysafirët u dalluan Daniel Lekndreaj me 17 pikë e 15 kërcime dhe Fisnik Rugova me 11 pikë e 13 kërcime.

Më Shumë

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Lajmet e Fundit