13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Murati: 1 mijë punëkërkues janë regjistruar në Superpuna

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se deri tani në platformën `Superpuna` janë regjistruar 1 mijë punëkërkues.

Murati, në një postim në Facebook, ka ripërsëritur se të gjithë të rinjtë e moshës 18-25 vjeç që janë në kërkim të një vendi pune, kanë mundësinë të regjistrohen dhe të gjejnë një vend pune me pagë të garantuar nga shteti.

Ai ka bërë thirrje tek bizneset që të përfitojnë nga kjo mundësi dhe të shpallin pozitat e lira përmes platformës “Super Puna”.

“Që në javën e parë pas lansimit, kemi mbi 1 mijë punëkërkues të regjistruar dhe verifikuar në platformën Superpuna! Të gjithë të rinjtë e moshës 18-25 vjeç që janë në kërkim të një vendi pune, kanë mundësinë të regjistrohen dhe të gjejnë një vend pune me pagë të garantuar nga shteti”, ka shkruar Murati.

Mund të jetë një imazh i teksti

 

Më Shumë

Kurti: Pala serbe po i ik nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se sot në Ohër është arritur marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e marrëveshjes mbi propozimin evropian.   Megjithatë i...

Vdes njëra nga këmbësoret që u aksidentuar sot në rrugën Gjakovë-Prizren

Njëra nga këmbësorët që u aksidentuar sot në rrugën Gjakovë-Prizren ka ndërruar jetë në QKUK. Nga përplasja e dy makinave mbetën të lënduar shtatë persona,...

Lajmet e Fundit