6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Bora mbulon Suharekën, Muharremaj: Po pastrojmë rrugët në Budakovë e fshatra të tjera

Dy javë pasi që kemi hyrë në sezonin veror, reshje të dendura bore janë kthyer në Kosovë.

Në shumë pjesë të vendit tashmë bora ka mbuluar territorin.

Ndërkaq, në komunë e Suharekës, bora tashmë ka nisur të paraqes edhe vështirësi qarkullimi në komunikacion.

 

 

Kryetari i komunës, Bali Muharremaj ka njoftuar se tanimë janë aktivizuar kapacitetet në dispozicion për pastrimin e rrugëve në Budakovë dhe fshatra të tjera.

“Jemi në përpjekje të vazhdueshme që bora të pastrohet nga rrugët në Budakovë dhe fshatrat tjera”, ka shkruar Muharremaj.

Më Shumë

Hapet konkursi për Kryeshef Ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “Hidroregjioni Jugor” në Prizren

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” SH.A. ka shpallur një konkurs publik për pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv. Kjo pozitë ka përgjegjësi të rëndësishme në menaxhim...

Zbulohet emri i vajzës së Luizit dhe Kiarës, ja detaji që nuk u shpëtoi fansave

Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër për herë të parë. Moderatorja është në ditët e fundit të shtatzanisë, ndërsa ditën e djeshme çifti...

Lajmet e Fundit