11.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Prizren: Shkoi t’i ndihmojë vëllait, 57-vjeçari rrëzohet nga shkallët dhe pëson lëndime të rënda

Një rast i rëndë ka ndodhur të shtunën pasdite, në një shtëpi në fshatin Sërbicë e Epërme në Prizren, ku një person është rrëzuar aksidentalisht dhe për pasojë ka marrë lëndime të rënda trupore. Viktima është një 57-vjeçar, i cili tashmë po trajtohet në spital, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se viktima ka pësuar lëndime pasi ka rënë nga shkallët teksa po i ndihmonte vëllait të tij, në disa punë të shtëpisë.

Sinjali mëson se si pasojë e rrëzimit aksidental, 57-vjeçari ka marrë plagë në një pjesë të kokës, por që fatmirësisht gjendjen e ka stabile dhe po trajtohet në Spitalin e Prizrenit.

 

 

Pas raportimit të rastit nga ana e spitalit, Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku ka marrë informacionet e para për atë që ka ndodhur.

Me t’u përfunduar procedurat e nevojshme, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit si “Lëndim i rëndë trupor”.

Më Shumë

Kryetari Shaqir Totaj në SHBA afirmon bashkëpunimin e Prizrenit me Amerikën

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar takime me Drejtoreshën e Zyrës së Evropës...

UCL/ Barcelona e Atletico, me nga një këmbë në gjysmëfinale

Dy skuadrat spanjolle, Barcelona dhe Atletico Madrid, kanë arritur t’i fitojnë ndeshjet e para çerekfinale. Barcelona nga disavantazhi arriti një fitore dramatike 3-2 në ndeshjen...

Lajmet e Fundit