18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Himnet në ankand

Enver Sulaj

Mbyllur në sirtar qelqi
hëna tallet me shpirtra mëkatarësh
fshehur në kështjella të harruara.

Secili mëkon mëkatet

U thur himne tinëz perëndive.
Është sakrilegj të prekësh me dorë

Librin e bëmave mizore.
Do t’i hedh në ankand himnet
Për të blerë ëndrra të bukura.

Maj, 2023

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

Kryeziu kritikon deputetët: I kanë shti veshët në lesh për situatën në veri

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka kritikuar deputetët e Kosovës për indiferencë ndaj situatës në veri. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka...

Mona Liza

Lajmet e Fundit