13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Nis punën rektori i ri i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”

Ka nisur detyrën e të parit të Universitetit të Prizrenit Prof. asoc. dr. Mentor Alishani.

Me të marr detyrën, Rektori Alishani nisi takimet fillimisht me stafin administrativ për tu njoftuar me punët që janë në proces.

Ai përveç tjerash theksoi që do të jetë i hapur dhe bashkëpunues me të gjithë stafin dhe i përkushtuar në zhvillimin e institucionit brenda kornizave ligjore mbi bazën e së cilës qeveriset universiteti.

Më Shumë

Ronaldo do të kthehet në Evropë

  Ylli portugez Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga klubi Al-Nassr gjatë kësaj vere. Portugezi thuhet se është lodhur nga koha e tij në Arabinë Saudite...

Fury i kërkon Joshuas luftë në shtator: Eja t’ia japim botës atë që dëshiron ta shohë

Kampioni i botës për peshat e rënda Tyson Fury thotë se dëshiron të përballet me britanikun Anthony Joshua dhe që këtij të fundit i...

Lajmet e Fundit