16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Familjes në Prizren ia vjedhin mbi 10 krerë viça në vlerë të 10 mijë eurove

Një stallë ka qenë cak i hajnave në fshatin Shpenadi të Prizrenit.

Pronari ka njoftuat policinë se dikush i ka hyrë me forcë në stallë, ku janë vjedhur mbi 10 krerë viça, vlera e të cilëve sillet rreth 10 mijë euro.

Në bazë të dëshmisë së viktimës, të dhënë para hetuesve policorë, vjedhja dyshohet se është kryer mbrëmë gjatë natës, periudhë kjo që është shfrytëzuar nga hajnat meqë familja ka qenë në gjumë.

Me t’u denoncuar rasti, policia ka nisur hetimet që të identifikohen dhe kapen personat e dyshuar që kanë kryer vjedhjen.

Për rastin është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar që rasti të hetohet si “Vjedhje e rëndë”.

Ministri Çeku: Lojërat Mesdhetare në Kosovë të rëndësishme aq sa Lojërat Olimpike në Francë

Kosova do të jetë nikoqire e Lojërave Mesdhetare në vitin 2030 dhe sot është bërë prezantimi zyrtar i konceptit të detajuar për organizimin e...

Peja mposht Golden Eagle Yllin me përmbysje dhe kalon në finale

Peja është skuadra që do të luajë me Trepçën në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Kjo pasi skuadra pejane të premtën ia ka...

Lajmet e Fundit