11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Totaj shpërndan pamje të bukura nga shënimi i Pavarësisë së Kosovës në Prizren

Ky postim i kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj, është një shprehje e krenarisë dhe përkushtimit ndaj Pavarësisë së Kosovës.

Ai na sjell pamje të bukura nga shënimi i përvjetorit të Pavarësisë, ku flamujt dhe ngjyrat shënojnë një moment të rëndësishëm në historinë e Kosovës.

Postimi i Totajt

Ju përshëndes me këto pamje nga shënimi i përvjetorit të Pavarësisë dje, me shumë aktivitete gjatë gjithë ditës, që me krenari kujtuam heronjtë tanë dhe festuam në rrugët e qytetit që u vërshua nga qytetarët dhe vizitorë të shumtë.

Vikend të këndshëm!

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Më Shumë

25-vjetori i masakrës së Lubizhdës, Haradinaj: Hasi dha shumë për atdheun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, 54 shqiptarët e Lubizhdës së Hasit.   Ish-kryeministri thotë...

152 vite nga lindja e Asdrenit, autorit të Himnit të Flamurit

Aleksandër Stavre Drenova i njohur si Asdreni ka lindur më 11 prill 1872 në Drenovë të Korçës, dhe ishte njëri nga poetët me të...

Lajmet e Fundit