10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Moti sot, temperaturat deri në 16 gradë Celsius

 

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mund të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht në zonën perëndimore vonë pasdite dhe në mbrëmje.

Këtë e bën të ditur Meteo Kosova, përcjell Klankosova.tv.

Erë do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h.

Ndërsa temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 7 gradë Celsius, kurse ato maksimale prej 13 deri në 16 gradë Celsius.

 

Më Shumë

Dramë e madhe në Suharekë – super derbi me katër gola

Ballkani dhe Drita ka luajtur një ndeshje të madhe duke barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të derbit të javës së 30-të të Superligës...

Totaj: Amerikanët janë lodhur me Albin Kurtin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, deklaroi se amerikanët janë lodhur nga qasja e Qeverisë Kurti dhe se durimi i tyre po përfundon. “Duhet...

Lajmet e Fundit