16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

47 të vdekur që nga fillimi i pandemisë në Malishevë

Nga fillimi i pandemisë Covid-19, në Komunën e Malishevës, 47 persona kanë vdekur pas infektimit me këtë virus.

Sipas njoftimit të komunës aktualisht në Malishevë janë 74 raste aktive me koronavirus.

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, gjashtë persona janë shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 11 raste të reja. Kështu është bërë e ditur nga ana e IKSHPK-së, IRSHP në Prizren dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikim e rregullt zyrtar me shtabin emergjent komunal, si nga komunikimi me rastet ne rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 952 raste, prej tyre 831 janë shëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 74 persona.

Më Shumë

Prizren, pesë aktakuza kundër pesë personave

Prokurori i Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur 41 aktakuza kundër 48 personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të...

Këta mund të jenë kundërshtarët e Ballkanit në Champions

Ballkani është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në futboll, për të dytën herë radhazi. Ekipi nga Suhareka do të garojë në rrethin e parë...

Lajmet e Fundit