14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

9 të vdekur dhe 680 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur nëntë pacientë të cilët ishin të prekur me COVID-19.

Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një postimi në Facebook.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (69, 67, 53 vjeç), Gjakovë 2 raste (80, 79 vjeç), Deçan 1 rast (78 vjeç), Malishevë 1 rast (74 vjeç), Podujevë 1 rast (66 vjeç) dhe Viti 1 rast (65 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Gjatë këtij harku kohor janë regjistruar 680 raste të reja të infektimit me këtë virus, derisa janë shëruar 465 persona të cilët ishin të infektuar me koronavirus.

Më Shumë

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Prizrenasit festojnë për fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. E ky lajm duket se i ka gëzuar disa qytetarë...

Lajmet e Fundit