29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

A do ta kandidojnë Vlora Çitakun për presidente? Përgjigjet nënkryetari i PDK-së

I ftuar në emisionin “Frontal” në T7, nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj, është pyetur nëse nga kjo parti do të kandidohet për presidente Vlora Çitaku.

Duke u përgjigjur në këtë pyetje, Totaj tha se brenda PDK-së zyrtarisht ende nuk ka pasur propozime për kandidatët për president të vendit.

“Nuk mund të jap ndonjë mendim timin se kush mund të jetë preferencë e imja, mbetet me pa cilat do të jenë zhvillimet ditëve në vijim”, tha Totaj në Frontal, transmeton Gazeta Express.

Më Shumë

Për dy ditë në Prizren u regjistruan 20 raste të zjarreve

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, njofton se brenda dy ditësh janë resgjistruar 20 raste të zjarreve në komunën që ai udhëheq. Haskuka njofton se ekipet...

Një i vdekur dhe 110 raste të reja

Ditëve të fundit është shënuar një rritje e numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë   Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e...

Aksioni “Alkooli”, Policia shqipton 47 tiketa për shoferët në Prizren

Policia Rajonale në Prizren ka filluar me zbatimin e planit operativ “Alkooli”, një aktivitet i përbashkët të NJRKRR me Stacionet Policore- Prizren, Prizren-Veri dhe...

Zafir Berisha e quan të çmendur qeverisjen e Haskukës

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, e ka quajtur të çmendur qeverisjen komunale të këtij qyteti. Sipas tij, Komuna me njoftimin e fundit për...

Aksident i rëndë në aksin rrugor Malishevë-Arllat, vdes një person e lëndohen dy të tjerë

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm, në rrugën...

Nxehtë dhe vapë, të enjten pritet rënie e temperaturave

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të...

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren dhe ‘EC Ma Ndryshe’ nënshkruajnë memorandumin e mirëkuptimi

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha dhe drejtori ekzekutiv i OJQ 'EC Ma Ndryshe', Valon Xhabali, të martën, kanë...

Haradinaj shkon në të pamet për viktimat nga aksidenti në Kroaci

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka vizituar familjarët e viktimave të cilët vdiqën tragjikisht në aksidentin që ndodhi ditë më parë në Slavonski Brod...

Pamje: Zjarret e mëdha në Turqi shihen edhe nga sateliti

Nga disa pamje satelitore shihet qartazi shkatërrimi i shkaktuar nga zjarret vdekjeprurëse, të cilat janë përhapur në pjesën jugore të Turqisë. Deri më tani janë...

Situata me zjarret, raporti i Policisë së Kosovës

Ka disa ditë që zjarret janë përhapur në disa rajone të vendit, ndërsa përhapjes së zjarrit i kanë ‘kontribuar’ edhe temperaturat e larta si...

Rrahje masive në një lokal, arrestohen gjashtë persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona në Prizren për lëndim të rëndë trupor. Persona e arrestuar M. XH 1994, E. A. 1995, D. K...

Biden: Zotohem se SHBA-ja do të mbetet partner i palëkundur i Kosovës

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden përmes një video-mesazhi u është adresuar qytetarëve të Kosovës duke konfirmuar partneritetin e palëkundur të SHBA-së për Kosovën. Ai ka...

Rrahje mes disa personave në një lokal në Prizren

Një rrahje mes disa personave ka ndodhur në një lokal në Prizren. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka takuar gjashtë viktima kosovarë,...

Vazhdon rritja e rasteve, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 92 raste të reja me COVID-19 në...

Haradinaj për Kurtin: Shet patriotizëm në negociata dhe heq barrierat që mbrojnë prodhuesit vendorë prej Serbisë

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka kritikuar Qeverinë Kurti për shfuqizimin e vendimit për marrjen e masave mbrojtëse antidamping për mbrojtjen e industrisë së materialit ndërtimor...

Kurti viziton Panairin e Librit të Vjetër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka vizituar sot Panairin e Librit të Vjetër. Ai aty u pyet se a i ka lexuar të gjitha...

Lajmet e Fundit