5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Nëna prizrenase pendohet që mbyti foshnjën e saj (Video)

“Kam menduar ta rris, por nuk ka qenë mundësia”.

Mirëpo M.B bëri krejt të kundërtën.

Ajo i morri jetën foshnjës së saj të porsalindur më 20 prill të vitit të kaluar, në tavanin e shtëpisë së saj.

Por 28 vjeçarja prizrenase është penduar për veprën që bëri e në kushte anonime pranon të tregojë për të, njofton Klan Kosova.

Ngjarjen e prillit të kaluar nuk do ta kujtojë veçse thotë se tek më vonë e mori vesh se çfarë bëri.

M.B qëndroi në paraburgim për më shumë se dy muaj, derisa me gjashtë të këtij muaji Gjykata Themelore e Prizrenit e shpalli fajtore për krimin dhe e dënoi.

Kronikë nga Merita Neziri.

 

Më Shumë

Kurti: Borell hoqi dorë nga propozimi i BE-së për marrëveshjen finale

 Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se propozimi i përfaqësuesit të lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borell, që Kosova të mos shqiptojë...

Tragjedi në Katar: Vdes papritur një nga personat kyç të “Kupës së Botës”

Roger Pearce, drejtor teknik i ITV Sport, vdiq në Katar teksa po punonte për Kupën e Botës të këtij viti. Pearce vdiq në moshën 65-vjeçare...

Lajmet e Fundit