34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Administrata Komunale e Prizrenit nga e hëna rifillon punën

Administrata e Komunës së Prizrenit, do të rifillojë punën nga 4 maj.
Siç njofton Komuna e Prizrenit, orari i punës do të jetë nga ora 09:00 deri në 15:00.

“Ky orar do të vlejë deri në një vendim tjetër që do të merret nga Drejtoria e Administratës”, thuhet në njoftim.

Ndërsa qytetarët që do të kryejnë shërbime në administratën komunale, do të jenë të obliguar që t ‘i respektojnë masat mbrojtëse kundër pandemisë, duke ruajtur distancën me të tjerët dhe duke qenë të pajisur me maska dhe doreza mbrojtëse.

Ofrimi i shërbimeve online do të vazhdojë edhe më tej, ku qytetarët po ashtu do të mund t’i dorëzojnë kërkesat, ankesat apo çështjet e tjera, në formë elektronike nëpërmjet e-mail adresës: [email protected].

Më Shumë

Debutimi i Frank Sinatrës më 13 korrik 1939

Së bashku me grupin e Harry James, debutoi me incizimin e tij të parë më 13 korrik 1939, ku më pas u bë shumë...

Moti sot: Me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 36 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se sot mbi Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit