22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Aksident i rëndë në magjistralen Gjakovë–Prizren, pamje nga vendi i ngjarjes

Një vetaksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në magjistralen Gjakovë- Prizren, afër autosallonit “Xeni”, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka bërë të ditur një sinjalizues i Sinjalit, i cili ka dërguar edhe pamje nga vendi i ngjarjes.

Ai ka thënë se në këtë lokacion nuk është hera e parë që ndodhin aksidente të trafikut, si pasojë e mungesës së ndriçimit dhe shenjave sinjalizuese.

Sinjalizuesi shton se numri i aksidenteve në atë pjesë është rritur edhe si shkak i tejkalimit të shpejtësisë.

Më Shumë

Fermerët e Anadrinisë eksportojnë rreth 1 miliion kg speca në BE

Kushte të favorshme për bujqësi po vlerësohet të ketë rajoni i Anadrinisë. Fermerë të kësaj ane tashmë kanë nisur eksportin e produkteve të tyre...

Prizreni në mesin e dhjetë komunave me më së shumti raste aktive me COVID-19

Aktualisht në të gjithë vendin në total numri i rasteve aktive me COVID është 10,288. Komuna e Prishtinës ka numrin më të madh me...

Lajmet e Fundit