23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Bie në pranga të Policisë i kërkuari nga Prizreni

Policia e Kosovës ka arritur ta prangos një person të kërkuar, i cili është në stop listë si i dyshuar se ka kryer një vepër penale, raporton Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali nga burimet brenda Policisë, 36-vjeçari është kapur dje, pas mesnate në rrugën “Besim Shala”.

Gjatë kontrollit nga njësia policore dhe verifikimit të tij, ka rezultuar se i njëjti është në stop listë dhe ndaj tij ka urdhër arrest aktiv.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se lidhur me këtë rast është kontaktuar kryetari i Gjykatës Themelore në Prizren, i cili ka kërkuar që të dyshuarit t’i merret ID kartela dhe patentë shoferi.

Po ashtu është urdhëruar që i dyshuari të paraqitet në gjykatë gjatë ditës së nesërme.

Më Shumë

Suharekasi i dehur, me armë në dorë kërcënon anëtarët e familjes – motra thërret policinë për ndihmë

Përdorimi i alkoolit po u shkakton telashe të mëdha të rinjve kosovarë, të cilët shpesh humbin kontrollin mbi veprimet e tyre, duke u bërë...

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd. Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga...

Lajmet e Fundit