29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Aksident në Prizren, goditet një këmbësor

Një person me veturë nga pakujdesia ka goditur një këmbësor në fshatin Medvec, në Prizren.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 22:30.

Siç thuhet në njoftim viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

“Vozitësi m/k, gjatë lëvizjes me veturë nga pakujdesia ka goditur këmbësorin m/k. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, tutje në raport thuhet se me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Në Has nuk marrin e as nuk japin nuse pa këtë veshje, kushton rreth tre mijë euro

I janë bërë pjesë e pandashme e jetës. Ndonëse këtë veshje unike jemi mësuar të shohim vetëm nëpër libra historik ose filma të ndryshëm, Sabrije...

Temperatura deri në 38 gradë celsius

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë fundjavës do të ketë mot shumë të nxehtë, dhe se në disa vende temperaturat të dielën do të...

Qeveria iu bën thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin e Prishtinës për t’i pritur çikat e arta të Kosovës

Qeveria iu ka bërë thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin kryesor në Prishtinë për ta pritur ekipin olimpik të xhudos, pas triumfit të tij...

Zjarret në Suharekë, kryetari Bali Muharremaj kërkon ndihmë

Zona Industriale në Shirokë të Suharekës është përfshirë nga zjarret. Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë me dije se gjendja është serioze teksa ka...

Shpërthejnë vatra të reja të zjarrit në Malishevë

Pasditen e sotme, në fshatin Lladrovc të Malishevës kanë shpërthyer dy vatra zjarri fushore dhe malore, mirëpo të njëjtat janë lokalizuar nga zjarrfikësit dhe...

Bebe Rexhen e “tradhton” bluza e hapur, i del gjoksi jashtë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është mjaftë aktivë në rrjete sociale, ku vazhdimisht publikon fotografi e video nga jeta e saj e...

Situata me zjarret, raporti i Policisë së Kosovës

Ka disa ditë që zjarret janë përhapur në disa rajone të vendit, ndërsa përhapjes së zjarrit i kanë ‘kontribuar’ edhe temperaturat e larta si...

Kjo është përbërja e re e Kryesisë së PDK-së (Emrat)

Partia Demokratike e Kosovës ka plotësuar sot Kryesinë e re të kësaj partie. Kryetari Memli Krasniqi ka lexuar emrat e anëtarëve të rinj që janë: Nënkryetarë:...

Në dalje të Suharekës digjet mali dhe hamulloret (video / foto)

Një lexues i gazetës “Epoka e re” ka dërguar disa fotografi dhe një video ku shihet se në dalje të Suharekës po digjet mali...

“A janë të sigurta vaksinat?, Cilat janë efektet e tyre”? – IKSHPK i përgjigjet pyetjeve të qytetarëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen në mënyrë që të mbrojnë veten dhe familjarët e tyre. Në...

Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që të vaksinohen kundër Covid-19. Jasharaj më...

Aksident i rëndë në aksin rrugor Malishevë-Arllat, vdes një person e lëndohen dy të tjerë

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm, në rrugën...

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si Ju

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi Kryeministrit të Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, nëpërmjet së cilës ia ka...

Rrahje masive në një lokal, arrestohen gjashtë persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona në Prizren për lëndim të rëndë trupor. Persona e arrestuar M. XH 1994, E. A. 1995, D. K...

Moti për sot: Me vranësira dhe erë, pasdite rrebeshe shiu e bubullima

Parashikimi i motit për sot. 5.08 – Paradite me kthjellime. Ditën vransirat do të shtohen, e do të fryjë edhe erë e fuqishme nga jugperëndimi....

Policia jep detaje për zjarrin që përfshiu 20 vetura buzë magjistrales Gjakovë-Prizren

Rreth 20 vetura të parkuara në një pikë grumbullimi për pjesë janë përfshirë nga zjarri në magjistralen Gjakovë-Xërxë-Prizren. Policia për Telegrafin ka thënë se ngjarja...

Lajmet e Fundit