8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Aktakuzë ndaj dy personave që e dehën dhe e dhunuan një grua në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve E.S. dhe T.J., me dyshimin se kanë dhunuar viktimën M.E., duke kryer akt seksual pa pëlqimin e saj.

Siç njoftoi Prokuroria të hënën, të dyshuarit, në periudhën kohore 16-17 qershor të këtij viti, në fshatin Nashec të Prizrenit, e kanë dërguar viktimën në një restorant e pastaj në shtëpizën e T.J., duke e detyruar të konsumojë alkool dhe substanca narkotike.

Pas kësaj, i akuzuari e ka goditur në kokë viktimën, duke i shkaktuar humbje të vetëdijes, e më pas kanë kryer marrëdhënie seksuale me të.

Të pandehurit gjenden në paraburgim që nga 23 qershori i këtij viti, derisa Prokuroria ka kërkuar nga Gjykata dënimin e tyre.

Më Shumë

SBAShK-u planifikon t’i dërgojë mbi 400 mësimdhënës në deti

Qershori do të nis me pushime në bregdetin shqiptar për qindra mësimdhënës. Mbi 400 punonjës të arsimit pritet të dërgohen në deti nga Sindikata e...

Sot luhen dy ndeshje interesante në Ligën e Kampionëve, kryepërballja në Paris

Sot do të zhvillohen dy ndeshje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Kryepërballja kryesore e natës së mërkurës pritet të jetë ajo në...

Lajmet e Fundit