3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Allen do të nderohet me Cecil B. DeMille

WoodyAllenRegjisori i njohur amerikan, Woody Allen do të nderohet me çmimin Cecil B. DeMille, për kontributin e dhënë për kinemanë, kanë njoftuar të premtën organizatorët e “Golden Globes Awards”.

77 vjeçari Allen që ka bërë regjinë e shumë filmave të njohur, ndër të cilët edhe “Annie Hall” për të cilin ai e ka fituar çmimin Oskar për regjisorin dhe skenarin më të mirë, do ta marrë këtë çmim në janar kur ndahen çmimet Golden Globes.

Golden Globes janë çmime që ndahen nga Asociacioni i Gazetarëve të Huaj në Hollywood.

Më Shumë

Gjendet e vdekur një foshnje e porsalindur afër Parkut të Qytetit në Prizren

Një foshnjë e porsalindur është gjetur pa shenja jete sot në afërsi të Parkut të Qytetit. Rastin e ka konfirmuar për Insajderin, zëdhënësi i Policisë...

Një punëtor të argjendarisë dyshohet se e kanë lidhur hajnat gjatë grabitjes së armatosur në Suharekë, flet kryeprokurori Shala

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala, ka dhënë detaje ekskluzive për Gazetën Express lidhur me grabitjen e armatosur sot në një argjendari...

Lajmet e Fundit