7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

PDK-ja në Prizren ndryshon listën zgjedhore

PDK-dega PrizrenLista zgjedhore e PDK-së në Prizren është ndryshuar në dy ditët e fundit. Disa emra të kandidatëve janë larguar nga lista dhe janë zëvendësuar me disa emra të tjerë. Ndryshimi i listës është bërë për shkak pakënaqësive të shumta që kanë pasur disa degë dhe nëndegë të PDK-së.

“Janë ndryshuar disa emra në listë. Janë larguar disa kandidatë dhe janë zëvendësuar me disa të tjerë ku është parë më e arsyeshme që të jenë”, tregon për “PrizrenPress”, burimi brenda PDK-së.

PDK-ja është partia e vetme në Prizren, që nuk ka publikuar emrat e kandidatëve për Asamblenë Komunale. Ajo ka shfrytëzuar kohën ligjore të KQZ-së për të “korrigjuar” listën zgjedhore. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Aksident mes dy veturave në Malishevë, lëndohen dy persona

Një aksident mes dy veturave në Bellanicë të Malishevës ka ndodhur mesditën e sotme, ku dy persona kanë mbetur të lënduar. Rastin për Klankosova.tv, e...

Edhe 17 biznese të reja të mbështetura nga komuna e Prizrenit dhe Preda Plus, me mbështetjen e ASB-së

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me përfaqësuesit e projektit “Integra – Nxitja e...

Lajmet e Fundit