5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Antonio Forcione, koncert në Prishtinë

Antonio ForcioneKompozitori me famë botërore Antonio Forcione vjen për herë të parë në Kosovë për të performuar në Teatrin Oda, të dielën nga ora 21:00.

Është vendosur që me paratë e mbledhura nga ky koncert, t’i blihet një instrument muzikor shkollës së muzikës “Prenk Jakova” në Prishtinë.

Çmimi për një biletë është 10 euro.

Forcione ka pasur turne në shumë vende të botës si në: SHBA, Australi, Hong Kong, Rusi dhe në gjithë Evropën.

Ai është një kitarist akustik, multi-instrumentalist, kompozitor dhe artist i talentuar.

Më Shumë

Sot votohet për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat në veri

Sot në katër komunat në veri të vendit do të votohet për ose kundër shkarkimit të kryetarëve shqiptarë në këto komunat. Komunat që do të...

Enea Koliqi, ‘Ylli i javës’ në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 29-të...

Lajmet e Fundit