5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Argjentina Kampione e Botës

Argjentina është kampione e re e Botës në futboll, duke e fituar për të tretën herë Kupën, ndërsa Lionel Messi ka arritur ëndrrën shumëvjeçare të tij.

Argjentina

Argjentina mposhti Francën në finalen jashtëzakonisht dramatike dhe në njërën ndër finalet më të mëdha të luajtura ndonjëherë, me rezultat 2-2 pas 90-minutash lojë, 3-3 pas vazhdimeve dhe 4-2 pas penalltive.

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

Ngacmohet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është ngacmuar në Prizren. Ajo  është ndjekur nga një person i panjohur i moshës madhore , derisa ka qenë duke shkuar...

Lajmet e Fundit