-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ylli triumfon në Prizren, mposht Bashkimin

Ylli ka shënuar edhe një fitore në serinë e rreshtuar, duke i bërë nëntë radhazi në Superligë, derisa sonte ka triumfuar në Prizren duke e mposhtur Bashkimin pas vazhdimeve, 78-80 [22-21, 17-24, 21-10, 13-18, 5-7].

Henrik Sirko me 18 pikë ka qenë më efikasi te Ylli, ndërsa nga 17 kanë shënuar Valon Bunjaku e Rashun Davis në fitore. Sirko ka bërë edhe 12 kërcime për të kryer ndeshjen me double-double.

Bashkimi, te të cilët debutoi sonte Samardo Samuels, nuk ka arritur t’i bëj ballë lojës 45-minutëshe, ndërsa më efikasi ka qenë Daniel Lekndreaj me 21 pikë dhe 13 kërcime.

Pas kësaj ndeshjeje, Ylli ka bilanc 9-4, ndërsa Bashkimi 4-10.

Më Shumë

Sektori privat i diskriminuar nga ndihma e shtetit – punëtorët vazhdojnë të paguhen me pagë minimale

“Nuk e ndiejmë që jemi shtetas të Republikës së Kosovës. Shteti po na diskriminon”, thotë Hysni Gashi, i punësuar në një kompani pastrimi në...

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Lajmet e Fundit